Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do

Fartuchy ochronne to odzież zabezpieczenia medycznego, która stosowana jest w zawodach medycznych, nie tylko w czasie pandemii. Sprawdzają się doskonale w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, a także laboratoriach analitycznych podczas pobierania materiału do badań od pacjenta. W ofercie dostępne są fartuchy ochronne, komplety z włókniny, a także czepki, które spełniają wszystkie wymagane prawem normy bezpieczeństwa.

Fartuchy ochronne

Fartuch barierowy EN 14 126 Fartuch barierowy EN 14 126
Producent: MedicaMask
Cena: brutto: 8,49 zł (netto: 6,90 zł )

 

W pracy z pacjentem ważne jest, aby zadbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pacjenta. Jednym ze sposobów jest stosowanie odzieży indywidualnego zabezpieczenia medycznego, jak np. fartuchów ochronnych.

Fartuchy ochronne i ubrania medyczne

W praktyce odzież ochronna dostępna jest w kilku wariantach:

  • jednorazowy fartuch ochronny,

  • komplet medyczny z włókniny,

  • fartuch barierowy, a także

  • czepki ochronne.

Wymienione elementy mają duże znaczenie nie tylko dla pracownika medycznego, ale również dla bezpieczeństwa pacjenta. Zarówno czepki zakładane na włosy, jak i fartuchy medyczne pozwalają zagwarantować odpowiednie warunki higieniczne. Zakładane są na codzienne ubranie dopiero w gabinecie, tuż przed rozpoczęciem dyżuru, dzięki czemu zapewniają doskonałe warunki higieniczne i ograniczają transmisję wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń znajdujących się na ubraniu.

Fartuch ochronny jednorazowy i fartuch barierowy

Fartuch ochronny jednorazowy to doskonały produkt wykonany z najwyższej jakości włókniny Spundbond polipropylenowej. Wśród największych atutów wymienić można trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia, a także uniwersalny rozmiar. Znajdujące się w pasie i na wysokości szyi solidne troczki zapewniają doskonałe dopasowanie do postury osoby. Fartuchy jednorazowe z długim rękawem zostały dodatkowo wyposażone w wygodne gumki w mankietach rękawów, co zwiększa bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania. Fartuch dostępny jest w kolorze białym.

Alternatywnym rozwiązaniem może być fartuch barierowy, wykonany z dwóch warstw materiałów, pokryty laminatem, dzięki czemu zabezpiecza przed działaniem cieczy i płynów. Szczelny i odporny na uszkodzenia wykorzystywany jest tam, gdzie zachodzi ryzyko kontaktu z pacjentem zakażonym koronawirusem. Dostępny jest w rozmiarze uniwersalnym, w kolorze białym. Znajdujące się na szyi i w pasie troczki pomagają dokładnie dopasować fartuch do każdej osoby.

Ubrania medyczne dla lekarzy

W naszej ofercie znajdują się także ubrania medyczne dwuczęściowe, składające się ze spodni oraz koszulki. Są one wykonane z włókniny typu SMS. Wśród najważniejszych zalet kompletów wymienić można trwałość i wygodę użytkowania. Materiał, z którego zostały wykonane cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Włóknina posiada specyficzne właściwości, które z jednej strony zapewniają doskonały przepływ powietrza, jednocześnie zapewniając małą przepuszczalność zanieczyszczeń. Produkt, dostępny w kolorze niebieskim posiada odpowiednie certyfikaty jakości. Komplet medyczny posiada uniwersalny rozmiar, dzięki umieszczonej w pasie gumce.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl